Telefon:     +90 0533 626 33 08    Mail:    bilgi@adiyamantutuncusu.com

Tütün Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?        

Üst üste sigaraya gelen zamlar sizleri de zor durumda bırakmış olmalı. Her gün Amerikan malı sigaralara onlarca lira vermeyi sizde istemiyorsunuzdur. Biroldukça kişi yerli ürün olan tütünlerden içmek istiyor ama aradığını bulamadığı için içmiyor.

Şöyle örnek vereyim size. Kimileri hafif içimli  marka sigara içer. Çünkü ağırdır ve hafif içimli marka sigara kesiyordur onu.

Kimileri ise orta içimli marka içer. Hafifçe seviyordur yada diğerlerinin kokusunu beğenmiyordur.

Tütünde de vaziyet böyle. Her tütünün ağırlığı, tadı, kokusu farklı olabiliyor. Lakin senelerdir batı taraflarında sırf daha çok kazanmak için ne olduğu belli olmayan asitli tütünler Adıyaman Tütünü adı altında satılarak tütünün adı kirletiliyor. Oysaki Adıyaman’da ve diğer bölgelerde yetişen çok kaliteli tütünlerimiz var. Ne olursa olsun boğazca yakmazlar ve kötü tat bırakmazlar.

Adıyaman Tütünü almaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Öncelikle her Adıyaman Tütünü satıyorum diyen satmıyor ihmal etmeyin. Eğer tütün fazlası ile altın sarısı renginde ise büyük olasılık kükürtlüdür. Göze hitap etmesi için biroldukça yerde bu şekilde bir uygulama yapıldığını biliyoruz. Bu ise tütünün hazzını bozuyor. Tiryakiler kokularından da anlayabilirler. Asit katılmış tütünlerde ekşimsi bir tat vardır. Bu tütünlerden de uzak durulması gerekir. Gerçek tütün tadı almak istiyorsanız %100 organik yollarla üretilmiş tütünlerden almalısınız.

Bizler de yıllardır Adıyaman bölgesinde naturel yollarla tütün üretip satıyoruz. Eğer kaliteli tütün içmek istiyorsanız bizim tütünlermizi denemenizide tavsiye ederiz.